اتفاقات و حوادث ایران و جهان"این وبلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

امید زندگی،اتفاقات جالب،تصادف،کلاهبرداری،قتل،سرقت وزورگیری،مواد مخدر،آتش سوزی،اجتماعی وسلامت،گروه های تکفیری،حوادث ژنتیکی،گروگان گیری ،خودکشی

اتفاقات و حوادث ایران و جهان"این وبلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

امید زندگی،اتفاقات جالب،تصادف،کلاهبرداری،قتل،سرقت وزورگیری،مواد مخدر،آتش سوزی،اجتماعی وسلامت،گروه های تکفیری،حوادث ژنتیکی،گروگان گیری ،خودکشی

بزرگترین سایت آگهی رایگان چارراهی

اتفاقات و حوادث ایران و جهان"این وبلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

حوادث و اتفاقات گذشته عبرتی برای آینده اند.لطفاسری هم به دسته اتفاقات جالب وامیدزندگی هم بزنید/به امید موعودصلح

http://boxagahi.ir/wp-content/uploads/2018/12/chap-fory.gif
توضیح دلخواه
 

 

بایگانی
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

نامزد خواهرزاده، سارق فرش‌های میلیاردی دایی!

| پنجشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۳۲ ب.ظ

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جوانی که اقدام به سرقت هفت تابلوفرش نفیس به ارزش بیش از دو میلیارد تومان از خانه یکی از ثروتمندان تهرانی کرده بود، خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تاریخ شانزدهم فروردین امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در محدوده پل ملاصدرا به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام شد که با حضور مأموران در محل سرقت، واقع در یک باغ‌ویلا و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که سارق یا سارقان با تخریب در ورودی ساختمانِ مسکونی داخل ویلا، به سرقت تعداد هفت تخته فرش قدیمی به ارزش تقریبی دو میلیارد تومان و مقادیری طلا و جواهرات داخل خانه اقدام کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: در ساعت 21 روز 16 فروردین و پس از پایان تعطیلات نوروز، به همراه اعضای خانواده به تهران مراجعت کردیم؛ در زمان ورود به محل سکونت خود، ناگهان با در تخرب‌شده ساختمانِ داخل ویلا مواجه شدیم و بلافاصله وارد ساختمان شده، در همان وارسی اولیه متوجه شدیم که با وجود اینکه در داخل ساختمان اموال باارزش دیگری نیز وجود داشته اما سارق یا سارقان تنها به سرقت هفت تخته فرش قدیمی بسیار نفیس و مقداری از طلا و جواهرات داخل خانه اقدام کرده‌اند.

مالباخته در خصوص ارزش تخته فرش‌های سرقت شده به کارآگاهان گفت: این تخته فرش‌ها، دستباف، بسیار قدیمی و نفیس هستند و طی چندین نسل به بنده رسیده‌اند و هیچ نسخه دومی از هیچکدام از آنها در کشور وجود ندارد؛ طی آخرین برآورد قیمت انجام شده، ارزش این هفت تخته فرش بیش از دو میلیارد تومان برآورد شده و حتی افرادی قصد خرید آنها و پرداخت پولی بیشتر از دو میلیارد داشته و دارند اما با این وجود من حاضر به فروش آنها نشده‌ام.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع یافتند که فرد ناشناسی با مالباخته تماس گرفته و مدعی شده است که سرقت فرش‌ها توسط شرکای مالباخته انجام شده است. مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم و اعلام این خبر به کارآگاهان گفت: فرد ناشناسی طی تماس تلفنی با بنده عنوان کرد که سرقت توسط شرکای کاری بنده در یک پروژه ساختمانی صورت گرفته است که از چندی پیش با آنها دچار اختلاف مالی شده‌ام.

در شرایطی که تمرکز کارآگاهان بر روی تماس‌های تلفنی فرد ناشناس قرار گرفته بود، این‌بار چند نامه با مضمون تهدیدآمیز برای مالباخته ارسال شد که در آنها عنوان شده بود: در صورت ادامه پیگیری پرونده‌ی سرقت فرش‌ها، مشکلات جدی برای شما و اعضای خانواده‌تان ایجاد خواهد شد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده از محل و زمان سرقت و نیز اموال سرقت شده، تماس‌های فرد ناشناس و نهایتا نامه‌های تهدیدآمیز، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت می بایست توسط فرد یا افرادی صورت گرفته باشد که اطلاعات دقیقی از اعضای خانواده مالباخته، نگهداری اموال سرقت شده و همچنین ادامه پیگیری پرونده سرقت از سوی مالباخته در اختیار داشته‌اند. لذا تحقیقات پلیسی بر روی دوستان، بستگان و افراد مرتبط با مالباخته و اعضای خانواده ی ایشان تمرکز پیدا کرد.

در ادامه تحقیقات به‌عمل آمده، کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی موفق به شناسایی فردی حدود 35 ساله به نام "غ" شدند که بنا بر اظهارات مالباخته، حدودا دو سال پیش به خواهرزاده مالباخته پیشنهاد ازدواج داده و طی این مدت با خواهرزاده‌اش نامزد شده است.

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: خواهرزاده بنده از دوران کودکی به همراه من و خانواده‌ام زندگی می‌کند و بنده سرپرستی‌اش را نیز بر عهده دارم؛ حدودا دو سال پیش، آقای "غ" با مراجعه به محل سکونت بنده و خانواده‌ام مدعی شد که به خواهرزاده‌ام علاقه‌مند شده و قصد ازدواج با وی را دارد؛ من نیز پس از صحبت با خواهرزاده‌ام و اطلاع از علاقه او به این جوان، با ازدواج آنها موافقت کردم؛ طی این مدت و به منظور آماده شدن شرایط ازدواج، مابین این جوان و خواهرزاده‌ام رابطه نامزدی ایجاد شد و او هر از گاهی برای ملاقات با خواهرزاده‌ام به منزل ما تردد دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که "غ" از مسافرت مالباخته به خارج از تهران، مدت زمان مسافرت و حتی زمان مراجعت آنها به تهران اطلاع دقیق داشته است. با بهره‌گیری از اطلاعات دقیق به دست آمده در خصوص "غ" و احتمال نقش و مشارکت وی در انجام سرقت تخته فرش‌های نفیس، کارآگاهان ضمن شناسایی محل سکونت "غ" در منطقه تهرانپارس و انجام هماهنگی با مقام قضایی، اقدام به بازرسی محل سکونت وی در منطقه تهرانپارس کرده و طی بازرسی از این محل موفق به کشف تعداد سه تخته فرش از هفت تخته فرش مسروقه شدند.

"غ" که پس از کشف سه تخته فرش متعلق به مالباخته، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت، صراحتا به ارتکاب سرقت اعتراف کرد. متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: طی مدت زمانی‌که تحت عنوان یکی از بستگان مالباخته به محل سکونت ایشان تردد داشتم، اطلاعات دقیقی در خصوص موقعیت کاری، مالی و نهایتا نگهداری تخته فرش‌های گران‌قیمت در داخل خانه‌ی ایشان پیدا کرده بودم و همین اطلاعات زمینه‌ای شد تا طراحی سرقت فرش‌ها را انجام دهم. نهایتا زمانی‌که اطلاع پیدا کردم که مالباخته به همراه تمامی اعضای خانواده‌اش قصد مسافرت به خارج از تهران را دارد، تصمیم به اجرای نقشه سرقت گرفتم و دو روز پیش از مراجعت مالباخته به تهران، پس از ورود به داخل ویلا ابتدا اقدام به تخریب در ساختمان داخل حیاط کرده، با اطلاع از محل نگهداری فرش‌ها به سراغ آنها رفته، اقدام به سرقت آنها کردم.

متهم در خصوص سرنوشت چهار تخته فرش دیگر نیز عنوان کرد که آنها را در منزل یکی از دوستانش در منطقه تهرانپارس پنهان کرده است که بلافاصله این مکان نیز شناسایی و تعداد چهار تخته فرش و مجموعا تمامی فرش‌های سرقت شده کشف و به مالباخته بازپس داده شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه "داوود مرادی"، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه خواهرزاده مالباخته به هیچ عنوان نقش، مشارکت یا اطلاعی از انجام سرقت توسط متهم نداشته است، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به طراحی و انجام سرقت، کشف کلیه اموال سرقت شده و تکمیل تحقیقات و رسیدگی به پرونده، متهم به دستور مقام قضایی و با قرار یک میلیارد تومان روانه زندان شد.

انتهای پیام

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
محبوب کن - فیس نما ?

تصویر ثابت